Loading color scheme

Festiwal

 

Logo

Natura na wiele obliczy, więc i w naszym projekcie i wiele się dzieje!
Jedną i chyba najważniejszą z projektowych odsłon był Festiwal LAND ART.
Cóż to takiego? Już wyjaśniamy:

Gdyby przetłumaczyć słowo LAND z j. angielskiego lub z j. niemieckiego oznaczać by mogło teren, ziemię lub  grunt. ART natomiast w tych językach związane jest ze sztuką. Z tych poszukiwań wyłania się więc tłumaczenie festiwalu sztuki ziemi.
Na podbabiogórskiej ZIEMI nasze Centrum Kultury w ramach mikroprojektu zorganizowało w TERENIE festiwal, podczas którego ARTYŚCI tworzyli dzieła z materiałów pochodzących z NATURY i wpisanych w NATURĘ.

W górnej części Zawoi, na stokach Paluchówki i na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego przez ponad tydzień artyści tworzący w obrębie tej dziedziny sztuki stworzyli siedem wykonanych z naturalnych materiałów instalacji. Każda z nich jest niepowtarzalna, inna, oryginalna i, co chyba  najważniejsze, harmonijnie wpisana w nasz krajobraz.Wernisaż festiwalu w formie prowadzonego przez twórców spaceru miał miejsce 22 sierpnia tego roku i zgromadził bardzo wielu zainteresowanych. Było pogodnie, barwnie, wesoło i… smacznie, bo na gości wernisażu na końcu trasy czekały regionalne przekąski. Instalacje są trwale umiejscowione w terenie, więc można je będzie oglądać jeszcze przez długi czas, dopóki NATURA sama nie upomni się o nie, a mijający czas razem z naszymi warunkami klimatycznymi nie spowodują ich naturalnego rozpadu, a tym samym powrotu do środowiska.

Serdecznie zapraszamy! Pomocą w zwiedzaniu będą służyły mapka oraz katalog festiwalu, który ukaże się niebawem.