Loading color scheme


 

E-włączenie Seniorów

E-włączenie Seniorów to projekt realizowany przez Fundację Mapa Pasji. Babiogórskie Centrum Kultury zgłosiło się do udziału w projekcie i znaleźliśmy się wśród szczęśliwej 12 gmin uczestniczących w działaniach projektowych.

W ramach projektu „E-włączenie seniorów” Fundacja Mapa Pasji zapewnia edukację cyfrową seniorom (po 3 szkolenia na tabletach i smartfonach, z naciskiem na narzędzia komunikacji i korzystanie z e-usług). W 6 gminach zostanie wypracowany i wdrożony program cyfrowego wolontariatu senioralnego adresowanego do seniorów/ek. W kolejnych 6 gminach seniorzy/ki i instytucje wypracują gminne programy dostosowania usług publicznych do potrzeb osób starszych, wśród których znalazła się nasza gmina.

Więcej

Na tarasie

Projekt „Na tarasie” gromadził przede wszystkim seniorów z gminy Zawoja, ale również innych chętnych do uczestnictwa w warsztatach. W ramach zadania odbyły się trzy warsztaty tematyczne: Sztuka ruchu, Ogród Babci Herminy oraz Gotowanie na tarasie, w ramach których odbyło się 5 spotkań. Wydarzeniem głównym był Dancing w stylu lat 60. Celem projektu było aktywizowanie seniorów, poprawa komfortu ich życia, zachęcenie do wyjścia z domu i próbowania swoich sił w nowych aktywnościach. Do realizacji zadania zaangażowała Nieformalna grupa Seniorzy Spod Diablaka przy wsparciu Babiogórskiego Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy w Zawoi. We wszystkich działaniach projektowych wzięło udział w sumie około 600 osób.

Więcej

All4Inclusion

We współpracy z Fundacją Mapa Pasji w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbył się cykl 3 warsztatów dla naszych seniorów z edukacji cyfrowej w ramach projektu All4Inclusion. To międzynarodowy projekt, realizowany ze środków programu Erasmus+ w partnerstwie z organizacjami z Niemiec, Portugalii, Cypru, Grecji i Wielkiej Brytanii. Po trzech spotkaniach wiele rzeczy w cyfrowym świecie już nie jest dla seniorów tak przerażające. Zakładanie i obsługa poczty elektronicznej, wysyłanie wiadomości MMS czy SMS, a nawet nagrywanie filmów czy fotografowanie to tylko niektóre zdobyte umiejętności.

Więcej