Loading color scheme

Galeria na Ucieche to miejsce, w którym promuje się lokalnych artystów i ich prace. Organizują warsztaty związane z rękodziełem. W Galerii można kupić oryginalne rękodzieło oraz pamiątki, wykonane z naturalnych surowców przez miejscowych rzemieślników, rękodzielników i artystów. Oprócz tego jest to miejsce spotkań z Twórcami Ludowymi, autorami książek, lokalnymi działaczami i innymi osobami związanymi z regionem babiogórskim. Z Babiogórskim Centrum Kultury współpracuje między innymi przy organizacji konkursu „Głębia ostrości”.

Więcej informacji na http://naucieche.pl/

www.wp.pl

Pracownia Cacane Patchworki to firma zajmująca się produkcją patchworków i wielu innych rzeczy z filcu i nie tylko. Produkty te wykonane są z pasją i jak mówi sama twórczyni, Lidia M. Olesińska-Dolech, „z odrobiną mojego serca i duszy”. Oprócz tego prowadzi warsztaty, na których uczy młodych i tych starszych szycia, różnych technik, kreatywnego myślenia i pomaga poznać możliwości przerobienia rzeczy pozornie bezużytecznych w nowe, dające inny wymiar i zastosowanie.

Pracownia Cacane Patchworki współpracuje z Babiogórskim Centrum Kultury od wielu lat, ucząc dzieci wspomnianych wyżej technik.

Więcej informacji na http://lidiaolesinska.wixsite.com/cacane

Babiogórski Park Narodowy jest jednym z 23 aktualnie działających parków narodowych w Polsce. Chroni teren Babiej Góry, Królowej Beskidów, przed zbyt wielką ingerencją człowieka na środowisko.

Więcej informacji na http://www.bgpn.pl/

Orawski Park Etnograficzny to skansen regionalny w Zubrzycy Górnej, który prezentuje dzieje, architekturę, kulturę materialną, społeczną i duchową regionu Górnej Orawy.

Więcej informacji na http://www.orawa.eu/

Lokalna Grupa Działania „Podbabiogórze” to stowarzyszenie działające na terenie gmin: Zawoja, Budzów, Bystra – Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zembrzyce oraz Miasta Jordanowa, zajmujące się rozwojem i promocją obszarów wiejskich gmin powiatu suskiego.

Więcej informacji na http://www.lgdpodbabiogorze.pl/