Loading color scheme

XI Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zawoja

26 stycznia miłośnicy szachów spotkali się w Zawoi, by rozegrać po raz jedenasty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Do rywalizacji na sali gier w Pubie „Fantazja” przystąpiło 17 szachistów (w tym pięciu w kategorii juniorów do 16 lat). Organizatorami turnieju byli: Pizzeria & Pub „Fantazja”, Babiogórskie Centrum Kultury, oraz Babiogórski Park Narodowy.

 

Na liście startowej oprócz szachistów z Zawoi i Skawicy pojawiły się  nazwiska z Jordanowa, Ponikwi, Wieprzca i Suchej Beskidzkiej. Zawody rozgrano w tzw. systemie szwajcarskim, każdy zawodnik musiał rozegrać siedem rund. Turniej przebiegał, jak podkreślali sędziowie zawodów: Stanisław Sukta i Jan Zapała, w miłej i sympatycznej atmosferze.

Po rozegraniu wszystkich partii, przyszedł czas na podsumowanie wyników i rozdanie nagród. Najlepszym szachistą w kategorii open okazał się Jan Radwan z Ponikwi, drugi był Andrzej Żawrocki z Wieprzca, a trzeci zawojanin – Damian Żywczak. W kategorii juniorów (do 16 lat) zwyciężył Mateusz Fujak z Zawoi, drugie miejsce zajął Krzysztof Pasternak z Jordanowa, a trzecie Nikodem Tomczak z Zawoi.

Zwycięzcy i zawodnicy, którzy zajęli II i III miejsce w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary ufundowane przez Wójta Gminy Zawoja, a wszyscy uczestnicy turnieju nagrody rzeczowe, których fundatorami byli Babiogórskie Centrum Kultury, Babiogórski Park Narodowy oraz Jan Żurek ze Stryszawy.