Loading color scheme

Na XXIII Dożynki Gminne

                Na XXIII Dożynki Gminne zaprasza gmina Zawoja.  Tradycyjna uroczystość odbędzie się w Skawicy 6 sierpnia 2022 r.    Gospodarzami będą mieszkańcy Roli U Sitarza. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta połączona z poświęceniem Wieńca i chleba dożynkowego. Uroczysty pochód dożynkowy poprowadzi Babiogórska Orkiestra Dęta. Po przedstawieniu przez Stowarzyszenie "Nasza Skawica" Obrzędu Chleba nastąpi koncert Orkiestry Dętej.

                 W tym roku zagości  HOLI -  KOLOROWE SZALEŃSTWO to event podczas, którego razem bedziemy szerzyć radość, rozdawać usmiechy i razem pokolorujemy naszą wieś.  Start zapowiedziany na godzinę 18.00, wyrzuty kolorów będą cyklicznie co 20 minut. Pomiędzy wyrzutami dla uczestników są przygotowane animacje taneczne oraz liczne konkursy. Dodatkowo na wydarzeniu jak i fanpage znajduje się konkurs z możliwością wygrania darmowych proszków holi. Strefa zabaw i animacji, konkursy, koncerty będą stanowić atrakcję dla całych rodzin.  Igraszki dla dzieci w postaci eurobungee, zjeżdżalnie oraz Wesołe Miasteczko SKYFUN do niedzieli 7 sierpnia.

                O dobrą zabawę zadbają między innymi: Biesiada Śląska Grzegorza Stasiaka. W programie dużo humoru, biesiadnego śpiewania i monologów z programu "Prawo Jazdy". Zespół Muzyczny AFTER PARTY wykonujący muzykę z pogranicza gatunku disco polo, folku, muzyki biesiadnej, techno dance: Nie daj się życiu, Tylko Ona Jedyna, Ona lubi Pomarańcze, Bujaj Się. Dalej zabawę poprowadzi Zespół  SYSTEMATIC,  zaprezentuje utwory: Jesteś zakręcona, Powiedz Mi, Nic i 0, Zaczaruj mnie...  Ponadto zaplanowano mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Będzie smacznie, głośno i bajecznie!! Zabierajcie przyjaciół i przybywajcie całymi rodzinami do Skawicy!!! Zapraszamy!!! Do zobaczenia w sobotę!!            

                                                                                                                                             Małgorzata Gasek