Loading color scheme

Spektakl cyrkowy "Niezwykły dzień"

„Life is a circus ring, with some moments more spectacular than others.” Janusz Korczak

Teatr, cyrk współczesny, muzyka, plastyka - to środki wyrazu jakimi posłuży się młodzież, aby opowiedzieć o pewnym dniu... Niecodzienność tego dnia polegać będzie na tym, że zwykłe czynności nabiorą niezwykłego charakteru....
Przez dwa tygodnie uczestnicy półkolonii letnich "ALE CYRK W TEATRZE" z pomocą instruktorów i instruktorek stworzyli niezwykłe widowisko, które bawi i odkrywa wrażliwość, fantazje i spontaniczność młodzieży.

Spektakl powstał w ramach półkolonii teatralnych dofinansowanych z programu LATO W TEATRZE. Tematem przewodnim spotkań i twórczej pracy młodzieży był właśnie teatr i cyrk, które naturalnie uzupełniają się i działają synergetycznie, potęgując pozytywny efekt edukacyjny i artystyczny.
Cyrk wprowadził nas w świat niecodziennych przygód ze swoimi rytuałami, estetyką, kodeksem moralnym, otworzył możliwości, ale pokazał też granice. Cyrkowcy są razem na scenie, ale też poza nią: podróżują, mieszkają razem, wspólnie budują i demontują namiot cyrkowy. Cyrkowcy razem przeżywają wspaniałe i trudne chwile. Chcieliśmy, aby uczestnicy i uczestniczki projektu przeżyli chociaż namiastkę tych uczuć, aby pozostało w nich coś więcej niż umiejętności żonglerki czy akrobatyki.. Myślimy, że to się udało 😄 Zapraszamy na pokaz końcowy.

Widzimy się o 19.00 na "ryneczku" w Zawoi Centrum.
ZAPRASZAMY!