Loading color scheme


 

CYRKOWCY I GÓRALE

Projekt "Cyrkowcy i Górale" to nie tylko widowisko dla oczu i uszu, ale przede wszystkim inicjatywa, która ma na celu zainspirowanie młodzieży do działania w dziedzinie kultury, wzmocnienie ich uczestnictwa w niej oraz budowanie tożsamości. Ponad siedemset uczniów z czterech szkół będzie miało szansę zanurzyć się w fascynującym świecie sztukmistrzów, który zostanie wzbogacony o żywą muzykę w wykonaniu regionalnych artystów.

Młodzież zostanie wprowadzona w świat, gdzie ruch i dźwięk staną się ich językiem, pozwalając na wyrażenie siebie w sposób, jakiego wcześniej nie doświadczali. Wyjątkowość tego przedsięwzięcia polega na zderzeniu tradycyjnych melodii babiogórskiej muzyki z nowoczesnymi dźwiękami beatboxingu. Kapela góralska z Zawoi oraz beatboxer z Czech zapewnią niezapomniane muzyczne tło dla widowiska, ukazując młodzieży, jak można czerpać z tradycji i jednocześnie tworzyć coś nowatorskiego.

Harmonogram przedstawień:
11 października 2023 - od 10:00 do 12:00, hala Zawoja Centrum.
12 października 2023 - od 8:30 do 12:00, Skawica Szkoła, sala gimnastyczna.
13 października 2023 - o 8:15, Szkoła Zawoja Wilczna, sala gimnastyczna.

W czwartek, 12 października o godzinie 17.00 odbędzie się dodatkowy, otwarty pokaz. Jeśli chcesz dołączyć do grona widzów, rezerwuj wejściówki telefonicznie pod numerem 519 150 571. Ilość miejsc jest ograniczona, więc lepiej się pospiesz!