Loading color scheme

Nauka gry na instrumentach

W Babiogórskim Centrum Kultury prowadzone są zajęcia nauki gry na instrumentach:

  1. Gitara
  2. Pianino
  3. Skrzypce

Zajęcia prowadzone są przez  profesjonalnych muzyków i są dofinansowane przez Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi.

Konrad Sowiński – od wielu lat współpracuje z Babiogórskim Centrum Kultury. Uczy gry na skrzypcach i gitarze. Jest również nauczycielem w klasie gitary w Orawskiej Szkole Muzycznej I Stopnia w Jabłonce.

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, studiował na wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuki Muzycznej. Będąc na trzecim roku studiów dołączył do reprezentacyjnego chóru Uniwersytetu Śląskiego Harmonia, z którym zdobył m.in. srebrny i złoty puchar Grand Prix St. Petersburg w Rosji, dwa złote medale w International Choir Festival Grand Prix Pattaya w Tajlandii (2009 r.) oraz drugie miejsce w kategorii chór mieszany a capella w 47 Montreux Choral Festival w Szwajcarii.

Iwona Sowińska – współpracuje z Babiogórskim Centrum Kultury od 2010 roku. Uczy gry na pianinie. Sama pisze o sobie, że rozpoczęła przygodę z muzyką w dziesiątym roku życia. Ćwiczyła grę na keybordzie i na organach oraz nabywała praktykę liturgiczną w kościele parafialnym. Już w wieku 16 lat została główną organistką w parafii Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu Zdroju.  

W 2006 roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie na kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej. W pierwszym roku studiów dołączyła do reprezentacyjnego chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, z którym zdobyła m.in.: dwa złote medale w dwóch różnych kategoriach na International Choir Festival Grand Prix Pattaya w Tajlandii, w 2011 roku drugie miejsce w kategorii chór mieszany a’capella na 47 Montreux Choral Festival w Szwajcarii. W lipcu 2011 roku ukończyła studia i otrzymała tytuł magistra z oceną bardzo dobrą.

 

Szczegółowych informacji udzielają prowadzący zajęcia:

Konrad Sowiński – 664 036 806

Iwona Sowińska  - 663 263 803